Web Sitemize Hoşgeldiniz, 15 Aralık 2019

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi “Kurallar ve Özgürlükler” Cevapları


Şimdiki Yazımızda “İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi “Kurallar ve Özgürlükler” Sayfa  78, 79 Cevapları” Konusundan Bahsedeceğiz

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Sayfa 78  

Hazırlık Çalışmaları

Mustafa Kemal Atatürk “Özgürlük, başkasına zararlı olmayacak her türlü kullanımda bulunmaktır. Kişisel özgürlüğe sınır olarak başkalarının özgürlük sınırı gösterilir. Bu sınır ancak yasa yoluyla saptanır ve belirtilir.” sözüyle neyin önemini vurgulamıştır? Arkadaşlarınız ile tartışınız.

Cevap: Her insanın özgürlüğünün bulunduğunun ancak kişinin özgürlüğünün, başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde bittiğini vurgulamaktadır.

Etkinlik

Okulda okul yönetimi, öğretmenler ve diğer görevlilerin uyacağı kurallar yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiştir. Bu kuralların neler olduğunu ilgili kişilerle görüşme yaparak yazınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Sayfa 79  

Etkinlik

Trafik kurallarına uymayan bir sürücü ne tür yaptırımlarla karşılaşabilir? Trafik kurallarına uymak hangi hak ve özgürlüklerimizin korunmasını sağlar?

Cevap: Trafik kurallarına uymayan sürücüye para cezasın verilebilir. Bunun yanında ehliyetine el konulabilir, aracının trafiğe çıkması yasaklanabilir.

Trafik kurallarına uymak; seyahat özgürlüğümüzün, can ve mal güvenliğimizin korunmasını sağlar.

Değerlendirme ÇalışmalarıBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.