Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Ekim 2019

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi “Uzlaşı Gerektiren ve Gerektirmeyen Durumlar” CevaplarıŞimdiki Yazımızda “İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi “Uzlaşı Gerektiren ve Gerektirmeyen Durumlar” Sayfa 64, 65 Cevapları” Konusundan Bahsedeceğiz

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Sayfa 64  

Hazırlık Çalışmaları

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Resimlerde izlenecek televizyon programına nasıl karar verildiğini açıklayınız.

Cevap: İlk resimdeki kız tek başına olduğu için dilediği programı izleyebilir. Ancak ikinci resimde iki kişi bulunduğu için, izlemek istedikleri programı seçerken aralarında uzlaşı olması gerekmektedir.

Etkinlik

Aşağıdaki bulutların içine uzlaşı gerektiren durumlara ve uzlaşı gerektirmeyen durumlara kendi yaşantınızdan örnekler veriniz.

Uzlaşı Gerektiren Durumlar: Arkadaşlarımızla oynayacağımız oyunu seçme, arkadaşlarımızla gideceğimiz oyun parkını seçme konularında uzlaşı gereklidir.

Uzlaşı Gerektirmeyen Durumlar: Kitap okuma ve çizdiğim resimleri dilediğim renge boyama konusunda uzlaşıya gerek yoktur.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Sayfa 65  

Etkinlik

Aşağıdaki resimleri inceleyerek uzlaşı gerektiren ve gerektirmeyen durumları altlarına yazınız.

Değerlendirme Çalışmaları

Bir durumun uzlaşı gerektirip gerektirmediğine nasıl karar verebiliriz? Anlatınız.

Cevap: Bir durumun uzlaşı gerektirip gerektirmediğine, başkalarını ilgilendirip ilgilendirmemesine göre karar verebiliriz. Bir konu hakkında sadece kendi görüşümüz gerekiyorsa yani konu kişiselse uzlaşı gerekmez, ancak başkalarının da görüşü alınıyorsa yani konu toplumsal ise uzlaşı gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. Ece su dedi ki:

    Bu konuyu bugün işledik.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.