Web Sitemize Hoşgeldiniz, 08 Aralık 2019

5. Sınıf Fen Bilimleri Ada Yayıncılık Sayfa 140 Cevapları


Şimdiki Yazımızda “5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Ada Yayıncılık 140. Sayfa Cevapları Konusundan Bahsedeceğiz

5. Sınıf Fen Bilimleri Ada Yayıncılık Sayfa 140  

Çevrenizdeki canlıları gözlemleyiniz. Kaç tane canlı çeşidi olduğunu söyleyebilir misin?
CevapHayır, söyleyemeyiz. Çünkü, binlerce hatta milyonlarca canlı var.

Pandaların neslinin tükenme tehlikesi altında olduğunu duymuş olabilirsiniz. Panda gibi canlıların nesli neden tükenmektedir? Canlıların nesli tükenebilir mi? Tahminlerinizi arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap: Yaşanan savaşlar, doğal afetler, bilinçsiz avlanma, iklim değişiklikleri, kuraklık ve küresel ısınma gibi nedenlerden dolayı canlıların nesli tükenmektedir. Gerekli önlemler alınmazsa canlıların neslinin tükeneceğini düşünüyorum.

Çevrenizde oluşan kirlilikleri fark ettiniz mi? Çevre kirliliği nasıl oluşmaktadır? İnsanların çevreye etkileri nasıldır?
Cevap: Bazı atıklar parçalanmadan uzun yıllar çevreyi kirletirler. Plastik ve metal kutular, naylon poşetler, cıva, kurşun gibi maddelerden oluşan şeyler bu atıkların bazılarıdır. Bu maddeleri doğadaki mikroorganizmalar parçalayamaz ve parçalanmayan bu atık ve artık maddeler çok ciddi ve kalıcı çevre kirliliğine yol açarlar. İşte bu kalıcı çevre kirliliğine neden olan atıklardan toprağa ve suya zehirli maddeler sızar, besinlerle insan vücuduna girer. İnsan sağlığının bozulmasına neden bu zararlı atıklar, suda ve karada yaşayan bütün canlı varlıklara ve bitkilere zarar verirler.

Çevre kirliliği konusunda insanların payı büyüktür. İnsanların yanlış uygulama ve davranışları neticesinde çevre kirliliği oluşmaktadır.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.