Web Sitemize Hoşgeldiniz, 09 Aralık 2019

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Gün Yayınları Sayfa 56 Cevapları


Şimdiki Yazımızda “6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Gün Yayınları Ders Kitabı Sayfa 56 Cevapları”  Konusundan Bahsedeceğiz

6. Sınıf Ders Kitabı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi GÜN Yayınları Sayfa 56  

Bu sayfada sadece bir soru sorulmuştur. Soru ve cevabı şu şekildedir:

Soru: Hz. Zekeriya (a.s.) kimdir? Onun hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: 

Hz. Zekeriya (a.s.), İsrailoğulları’na gönderilmiş peygamberlerden biridir. Babasının adı Berhiya’dır.

Onun soyu, babası Berhiya’dan itibaren Hz. Süleyman’a (a.s.) ve Hz. Davud’a (a.s.) kadar uzanmaktadır.. Geçimini marangozluk yaparak sağlayan(2) Hz. Zekeriya (a.s.), İsrailoğullarının ileri gelenlerinden biriydi. Kur’an-ı Kerim, Hz. Zekeriya’yı (a.s.); Hz. Yahya (a.s.), Hz. İsa (a.s.) ve Hz. İlyas (a.s.) ile birlikte, Allah’ın (c.c.) hidayete erdirdiği salih kullar arasında saymıştır.

Hz. Zekeriya’ya (a.s.), yaşlılık zamanında Allah (c.c.) tarafından lütfedilen Hz. Yahya (a.s.), ömrü boyunca hep hayırlı bir evlat olmuştur. O, anne ve babasına hep saygılı olmuş, onlara değer vermiştir. Rabb’ine (c.c.) duyduğu güçlü imanı, güzel ahlakı, temiz ve dürüst kişiliğiyle Yüce Allah (c.c.), tıpkı Hz. Zekeriya (a.s.) gibi onun oğlu Hz. Yahya’yı (a.s.) peygamberlikle şereflendirmiştir. Ancak İsrailoğulları haksız yere hem Hz. Zekeriya Peygamber’in (a.s.) hem de Hz. Yahya’nın (a.s.) canına kıymışlar, onları şehit etmişlerdir.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Gün Yayınları Cevapları Ders KitabıBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.