Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Aralık 2019

6. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları “Hayalimdeki Gelecek” Cevapları


Şimdiki Yazımızda 6. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları “Hayalimdeki Gelecek” Cevapları  Sayfa 132, 133, 134, 135”  Konusundan Bahsedeceğiz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 132 

İnsanlığın tarih sahnesine çıktığı günden bugüne kadar pek çok teknolojik gelişme yaşanmıştır. Teknolojik gelişmelerin insanların hayatını nasıl değiştirdiğini tartışınız.

Cevap: Teknolojik gelişmelerin insanların hayatlarının her alanında değişiklikler meydana getirmiştir. Ulaşım hızlanmış, iletişim kolaylaşmış, zamandan tasarruf sağlanmış ve insanların yaşam kaliteleri yükselmiştir.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 133 

Jules Verne 100 yıl önce yazdığı kitaplarında günümüz teknolojisinde kullanılan araçlara yer vermiştir. Sizce 100 yıl sonra insanların kullanacağı teknolojik araçlar nasıl olacaktır? Yazınız.
Cevap: Hayal etmek, bir şeyleri ortaya koymanın anahtarıdır. Jules Verne hayal gücünü konuşturmuş ve bu hayaller zamanla gerçekleşmiştir. Bence 100 yıl sonra insanlar, uçan arabalara binecekler, çok daha kolaylaşmış bir hayat yaşayacaklar.

Eğer günümüzde uçan arabalar olsaydı;

1) Toplumdaki mevcut hangi sorunlara çare olurdu? Yazınız.
Cevap: Trafiği azaltır ve insanların gidecekleri yerlere çok daha hızlı ulaşmalarını sağlardı.

2) Hangi yeni sorunları ortaya çıkarırdı?
Cevap: Bu sefer de gökyüzünde trafik oluşur ve buna bağlı olarak ölümcül kazalar yaşanırdı.

 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 134 

Bilim insanı olsaydınız günlük hayatımızı kolaylaştıracak hangi buluşu yapmak isterdiniz? Tartışınız.
Cevap: Uçan halı yapardım. Bu halı sayesinde dilediğimiz yere kısa sürede gidebilme ve zamandan tasarruf sağlama imkanını bulurduk.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 135 

Aşağıda günümüzdeki bazı bilimsel gelişmelere örnekler verilmiştir. Bu gelişmeleri dikkate alarak bilim ve teknolojinin getirdiği yeniliklerin gelecekte insan hayatına ne gibi etkileri olabileceğini aşağıdaki boşluğa yazınız.

Teknolojinin getirdiği yenilikler gelecekte insanların yaşamlarını daha da kolaylaştıracaktır. Ancak insanlar, kolaya alışacaklar ve hareketsizleşeceklerdir. Buna bağlı olarak da sağlık sorunları yaşanacaktır. Ayrıca, insanların yerini artık robotlar alacak ve her işi robotlar yapabilecektir.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları İçin Tıklayın!BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. Sera dedi ki:

    Ben hırsız değilim ödevim var kontrol edicem .

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.