Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Ekim 2019

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları “Dijital Teknoloji Çağındayız” CevaplarıŞimdiki Yazımızda “7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları “Dijital Teknoloji Çağındayız” Cevapları Sayfa 186, 187, 188, 189, 190, 191″ Konusundan Bahsedeceğiz

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 186 Cevapları  

■ Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Hafta sonları günde 2 saatimi televizyon ve bilgisayarda vakit geçirmek için ayırıyorum. Bu ürünleri icat edilmeseydi hayatımız farklı olurdu. Çünkü, o zaman ya dışarıda arkadaşlarımla oyun oynardım ya da daha fazla kitap okurdum.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 187 Cevapları  

Bir mucit olduğunuzu hayal edin. Tarımı ya da hayvancılığı kolaylaştırıcı bir icat yapmak isteseydiniz bu ne olurdu? Düşüncelerinizi yazınız.
Cevap: Sulama teknolojileri geliştirmek için zamanlama ile programlama yapılmış farklı sistemler geliştirirdim. Bitkinin ekilmesinden yetişmesine kadar geçen sürede türüne ve sıcaklıklara göre otomatik sulama yapılabilir. Hayvancılıkta ise yeni teknolojiler ile yetiştiriciliği daha kolay ve verimli hale getirebilirdim. Örneğin, kümes hayvancılığında kanatlı hastalıklarını engelleyecek şekilde belirleyici sistemler geliştirirdim.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 188 Cevapları  

Sizin 3D yazıcınız olsaydı neler tasarlardınız? Arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:  Günümüzde belki de en faydalı kullanım alanlarından olan medikal parçalardır. Bu nedenle 3d baskı ile yapılmış bir kafatası, eksik organ veya uzvu olan insanlar için 3 boyutlu yazıcıda medikal parçalar tasarlardım.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 190 Cevapları  

Genel Ağ üzerinden ailenizle alışveriş yapmak isteseydiniz hangi ürünleri tercih ederdiniz? Boşluklara işaretleyiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 191 Cevapları  

Zihin haritasındaki boşlukları uygun ifadelerle dolduralım.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Cevapları 2018-2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. X dedi ki:

    Çok teşekür ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.