Web Sitemize Hoşgeldiniz, 06 Aralık 2019

Akraba İlişkilerinin Önemi Ve Akrabalık Haklarıyla İlgili Bir Kompozisyon Yazınız.


Şimdiki Yazımızda Akraba İlişkilerinin Önemi Ve Akrabalık Haklarıyla İlgili Bir Kompozisyon Yazınız. Konusundan Bahsedeceğiz

Yüce dinimiz İslam’ın üzerinde önemle durduğu konulardan birisi de akrabalık ilişkileridir. Dinimiz akrabalık ilişkilerine büyük önem vermektedir.

Gerek ayeti kerimeler gerekse de Efendimizin hadisleri bizlere akrabalık ilişkilerine dikkat etmemiz gerektiğini ve akrabalık bağlarını koparmamamız gerektiğini açıkça bildirmektedir. Nisa Suresi 36. ayette Rabbimiz, “Allah’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz, Allah kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.” buyurmaktadır. Efendimiz de bir hadisinde “Rahim (akrabalık), Allah’ın rahmetinin eserlerindendir. Kim bu bağı korursa, Allah ona merhamet eder. Kim onu koparırsa, Allah da ondan ihsan ve rahmetini keser.” buyurmaktadır.

Kur’an-ı Kerim ve hadislerde akrabalık bağlarının karşılıklı ziyaret, haberleşme, maddi ve manevi yardımlaşma gibi çeşitli yollarla korunması ve güçlendirilmesi üzerinde hassasiyetle durulur. Biz Müslümanlarda gerek bayramlarda gerek diğer günlerde akrabalarımızı ziyaret etmeli, akrabalık bağlarını korumaya çalışmalıyız.

Sizler de Akraba İlişkilerinin Önemi Ve Akrabalık Haklarıyla İlgili Bir Kompozisyon Yazınız. Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.