Web Sitemize Hoşgeldiniz, 18 Kasım 2019

Ali Küçük Hoca Kimdir?


Ali Küçük Hoca Hakkında Kısa Bilgi

Çumra’nın Apa köyünde doğmuştur. 1972 yılında İmam-Hatip okulundan mezun oldu ve üç yıl Çumra Merkez Kur’an Kursu’nda Kur’an Kursu öğreticiliği yaptı. 6 yıl kadar Avrupa’da Din görevlisi olarak çalıştı. Evli ve Altı çocuk babasıdır. Almanca, Fransızca ve Arapça dillerini iyi derecede bilir. Bazı vahye duyarlı Radyolarda tefsir dersleri yayınlanan hocamızdan Allah razı olsun.

ali-küçük-hoca-kimdirBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Yaşı kaç Allah rahmet etsin

 2. izzet demir dedi ki:

  Ali Küçük Hoca Hakkında Bilgi

  Çumra’nın Apa köyünde doğdu. İlk tahsilini köyde tamamladıktan sonra, Konya İmam-Hatip okuluna kaydoldu. 1972 yılında İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Üç yıl Çumra Merkez Kur’an Kursu’nda Kur’an Kursu öğreticiliği yaptı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. 6 yıl kadar Avrupa’da Din görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Konya’da pek çok vakıf, dernek ve sosyal gönüllü kuruluşlar bünyesinde çalışmalarına devam etti. Ribat, İlk Adım dergileri ve Vahdet gazetesinde yazıları yayınlandı. İyi derecede Almanca, Fransızca, Arapça bilen Ali KÜÇÜK hocaefendi evli ve 6 çocuk babasıdır.

  Türkiye’nin hemen hemen bütün vahye duyarlı radyolarında, tefsir ve hadis dersleri yayınlanmaktadır. Bu arada sürekli Kur’an ve sünnet öğrenip insanlara ulaştırma çabası içinde olmuştur. İnsanlığın kurtuluşunun vahiyde olduğuna kesin inancı, Konya’da ve Türkiye’nin birçok şehrinde yaptığı dersler neticesinde toplumun vahiyden çok uzak olduğunu görmesi, kendilerine vahiy ulaştırdığı insanlardan aldığı, “Kur’an’ı ve Kur’an üzerine yazılmış eserleri anlayamıyoruz” şeklindeki ifadeleri, Ali KÜÇÜK Hocaefendiyi Kur’an tefsiri yazmaya şevk etmiştir. Allah’ın inayetiyle her kesimin, ilkokul seviyesinde öğrenim görmüş Müslümanların dahi zorlanmadan anlayabileceği bir tefsir yazmayı gerçekleştirmiştir.

 3. izzet demir dedi ki:

  Kardeşlerim: Değerli Ali Küçük Hocamız vefat etmiş. Rabbim mekanını cennet eylesin..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.