Web Sitemize Hoşgeldiniz, 07 Aralık 2019

Atatürk Telgrafında Geçen “Sizi Birer Kıvılcım Olarak Gönderiyorum, Alevler Olarak Geri Dönmelisiniz!” Sözüyle Ne Anlatmak İstemiş Olabilir?


Şimdiki Yazımızda Atatürk Telgrafında Geçen “Sizi Birer Kıvılcım Olarak Gönderiyorum, Alevler Olarak Geri Dönmelisiniz!” Sözüyle Ne Anlatmak İstemiş Olabilir? Kısaca Konusundan Bahsedeceğiz

Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’in kurulduğu ilk yıllarda yurt dışına öğrenciler göndermiştir. Giderken de onlar için bu sözü söylemiştir.

Mustafa Kemal Atatürk bu sözüyle, batıdaki bilimlerden faydalandıktan sonra yurda dönen öğrencilerin bilimsel alanda çalışmalar yapacaklarını ve bu şekilde ülkeyi her anlamda geliştireceklerini kastetmiştir.

Atatürk öğrencileri bir kıvılcıma benzetmiş ve yurt dışına gidince gerekli eğitimi alıp adeta alev olarak geri dönmelerini ifade etmiştir.

Sizlerde Atatürk Telgrafında Geçen “Sizi Birer Kıvılcım Olarak Gönderiyorum, Alevler Olarak Geri Dönmelisiniz!” Sözüyle Ne Anlatmak İstemiş Olabilir? Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.