Web Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Aralık 2019

Atatürk’ün Din Öğretimiyle İlgili Sözlerinden Örnekler Bularak Defterinize Yazınız.


Şimdiki Yazımızda Atatürk’ün Din Öğretimiyle İlgili Sözlerinden Örnekler Bularak Defterinize Yazınız. Konusundan Bahsedeceğiz

 

Dinin başlıca amaçları arasında, insanlara yüce Yaratıcı’ yı tanıtmak, onlara iyi ve güzel davranışları öğretmek; toplumda barış, huzur ve kardeşlik ortamını tesis etmek yer almaktadır.

Atatürk, Türk milletinin İslam dinini doğru bir şekilde öğrenip anlamasına önem vermiş ve bunun için bazı çalışmalar yapmıştır.

Atatürk’ün Dil Öğretimiyle İlgili Bazı Sözleri

  • “ Nasıl ki, her hüsusuta yüksek meslek ve ihtisas sahipleri yetiştirmek gerekli ise dinimizin gerçek felsefesini inceleyecek, araştıracak, bilimsel ve teknik olarak telkin kudretine sahip olacak seçkin ve gerçek din ilim adamlarını yetiştirecek, yüksek öğrenim kurumlarına sahip olmayız” (Atatürkçülük, C.3, s.230).
  • “Her fert din ve diyanetini, imanını öğrenmek için bir yere muhtaçtır. Orası mekteptir. Fakat nasıl ki her hususta yüksek mektep ve ihtisas sahipleri yetiştirmek lazımsa, dinimizin hakikatini tetkik, tetebbu ilmi ve fenni kudretine sahip olacak güzide ve hakiki ulema yetiştirecek yüksek müesseselere sahip olmalıyız” ( Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 1959, c. 2, s. 86 (Atatürk’ün Düşünce Yapısı, G.Tüfekçi, ). s. 117).

Sizler de Atatürk’ün Din Öğretimiyle İlgili Sözlerinden Örnekler Bularak Defterinize Yazınız. Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından BelirtebilirsinizBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.