Web Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Aralık 2019

Bakara Suresi 177 ve 263, Tevbe Suresi 71 ve Nur Suresi 37. Ayetlerinin Mealleri


Şimdiki Yazımızda Bakara suresi 177 ve 263, Tevbe suresi 71 ve Nur Suresi 37. ayetlerinin meallerini
bularak defterinize yazınız. Konusundan Bahsedeceğiz

“İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.” (Bakara Suresi 177)

“Güzel bir söz ve bağışlama, peşinden gönül kırma gelen bir sadakadan daha hayırlıdır. Allah, her bakımdan sınırsız zengindir, halîmdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir).” (Bakara Suresi 263)

“Mü’min erkekler ve mü’min kadınlar birbirlerinin dostlarıdır. İyiliği emreder, kötülükten alıkoyarlar. Namazı dosdoğru kılar, zekâtı verirler. Allah’a ve Resûlüne itaat ederler. İşte bunlara Allah merhamet edecektir. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”(Tevbe Suresi 71)

“Onlar, ne ticaret ne de alış-verişin kendilerini Allah’ı anmaktan, namaz kılmaktan ve zekât vermekten alıkoyamadığı insanlardır. Onlar, kalplerin ve gözlerin allak bullak olduğu bir günden korkarlar.” (Nur Suresi 37)

Sizlerde Bakara suresi 177 ve 263, Tevbe suresi 71 ve Nur Suresi 37. ayetlerinin meallerini
bularak defterinize yazınız. Konusundaki Görüşlerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. foklir dedi ki:

  az osayıs ıymıs

 2. MANLIN dedi ki:

  KİSA YAPAYDİN İYİDİ

 3. elşin dedi ki:

  çok kısa yapabilirdin

  1. aylin dedi ki:

   Kısa olsaydı daha iyi olurdu ama napalım,artık

 4. elş dedi ki:

  çok uzun olmuş çok kısa yapabilirdin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.