Web Sitemize Hoşgeldiniz, 01 Haziran 2020

“Barış içinde yaşamak” Konulu Bir Olay Yazısı Yazınız. Yazınıza başlamadan önce aşağıda verilen hikâye haritasını doldurunuz.


Bu Sayfada Barış içinde yaşamak” konulu bir olay yazısı yazınız. Yazınıza başlamadan önce aşağıda verilen hikâye haritasını doldurunuz. Cevabını Paylaştık.

Olay: Mehmet’in okula yeni gelen öğrenciye karşı tutumu ve barış içerisinde yaşamaları.

Kişiler: Mehmet ve Mustafa

Yer: Okul

Zaman: Geçmiş zaman

Mustafa’nın Örnek Davranışı

Mustafa Kemal Atatürk Lisesi’nde yeni bir eğitim-öğretim yılı başlamıştı. Herkes birbiriyle hasret gidermeye alışıyor, yeni arkadaşlarını tanımaya çalışıyordu. Ancak Mehmet adında kendini herkesten büyük gören 12. sınıf öğrencisi için bu durum geçerli değildi.

Okula yeni gelen 9. sınıf öğrencisi Mustafa çok miskin bir öğrenciydi. Bunu fırsata çevirmeye çalışan Mehmet okulun ilk gününden itibaren Mustafa’ya psikolojik ve fiziksel şiddet uygulamaya başladı. Parasını dahi gasp eder hale geldi. Mustafa çok sakin ve içine kapanık olduğundan dolayı bunu kimseyle paylaşmadı. Günlerden bir gün Mehmet pencereden dışarıyı izlerken birden pencereye çıktı ve ayaklarını sarkıtmaya başladı. O esnada dengesini kaybetti ve tam aşağı düşecekken son anda pencerenin önündeki mermere tutundu.

Ardından yardım istemeye başladı. Yardım seslerini duyan Mustafa, Mehmet’in kendisine yaptığı onca şeyi unutup elinden tuttu ve onu yukarı çekti. Bu şekilde Mustafa, Mehmet’in canını kurtardı. Mehmet, yaptıklarından çok pişman oldu, Mustafa’dan özür diledi ve bundan sonra herkese karşı iyi davranışlar sergileyip barış içerisinde yaşayacağına sair kendine söz verdi.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. dilaranur dedi ki:

  çok iyi

 2. dilaranur dedi ki:

  çok iyii

 3. ülkü dedi ki:

  çok güzel olmuş

 4. Samet dedi ki:

  Çok güze.l olmus

 5. Namık dedi ki:

  Efso başka lafım yok

 6. ecrin dedi ki:

  kısa istiyorum ama yine de güzel

 7. Bahar dedi ki:

  Süper olmuş bunu hemen yazacağım harika bir site süpersiniz ??

  1. ADMİN dedi ki:

   Rica ederiz, Başarılar 🙂

   1. büşra dedi ki:

    evt bencede bende hemen yazıyorum çok iyi

   2. Anonim dedi ki:

    tesekurĺer

 8. Tuğçe dedi ki:

  Çok güzel olmuş

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.