Web Sitemize Hoşgeldiniz, 08 Aralık 2019

Bir Kur’an-ı Kerim Mealinden Hz. İsa ve Hz. Meryem İle İlgili Ayetler


Şimdiki Yazımızda Bir Kur’an-ı Kerim Mealinden Hz. İsa ve Hz. Meryem İle İlgili Ayetler Konusundan Bahsedeceğiz

Kuran’ı Kerim’de Hz. İsa ve Hz. Meryem hakkında birçok ayet bulunmaktadır. Örnek ayetler;

“Meryem dedi ki; ben senden Rahman’a sığınırım. Eğer O’ndan korkuyorsan bana dokunma! O da ben, temiz bir oğlan bağışlamak için Rabbinin sana gönderdiği elçiden başkası değilim, dedi. Meryem; bana bir insan temas etmemişken, ben kötü kadın olmadığım halde nasıl oğlum olabilir, dedi. Cebrail, bu böyledir; çünkü Rabbin, ‘Bu bana kolaydır, onu insanlar için bir mucize ve katımızdan da bir rahmet kılacağız.’ diyor, dedi. İş olup bitti. Böylece Meryem, İsa’ya gebe kalarak bir köşeye çekildi. Doğum sancıları başladı ve başına gelen bu hadiseden dolayı çok üzülerek, keşke bundan önce ölseydim de unutulup gitseydim, dedi.”(Meryem suresi, 8-23. ayetler).

“…Onlar, biz beşikteki çocukla nasıl konuşabiliriz, dediler. Çocuk, ben şüphesiz Allah’ın kuluyum. Bana kitap verdi ve beni peygamber yaptı. Nerede olursam olayım, beni mübarek kıldı. Yaşadığım sürece namaz kılmamı ve zekât vermemi, anneme iyi davranmamı emretti. Beni bedbaht bir zorba kılmadı. Doğduğum gün de öleceğim gün de dirileceğim gün de bana selâm olsun, dedi.” (Meryem suresi, 29-33. ayetler).

“Gerçekten İsa’nın babasız dünyaya geliş hâli de Allah katında Âdem’in hâli gibidir. Allah, Âdem’i topraktan yarattı, sonra da ona ol dedi; o da hemen (insan) oluverdi.” (Âl-i İmrân, 59. ayetler).BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. enesbatur dedi ki:

    ben yaparım bebeğim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.