Web Sitemize Hoşgeldiniz, 13 Kasım 2019

Bursa Yerel Yönetim Birimlerinin Yapmış Oldukları Çalışmaları Yansıtan Gazete Haberi


Bursa’nın Yerel Yönetim Birimlerinin Yapmış Oldukları Çalışmaları Yansıtan Gazete Haberi Yazınız

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Beşevler Kavşağı ile Dikkaldırım ve Çekirge bölgelerindeki trafiği rahatlatmak amacıyla projelendirilen Odunluk Bağlantı Yolu ve Odunluk Köprüsü´nde çalışmalar başlıyor.

Bursa’ya değer katan projelerini kentin her köşesine ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, trafiğe nefes aldıran ulaşım yatırımları kapsamında, Odunluk Bağlantı Yolu ve Odunluk Köprüsü’nde de çalışmaların startını verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Odunluk bölgesinde incelemelerde bulunarak, Beşevler Kavşağı ile Dikkaldırım ve Çekirge arasındaki trafiğin rahatlaması amacıyla hayata geçirilen projelerin ihale aşamasına geldiğini ve bölgede inşaat çalışmalarına en kısa sürede başlayacaklarını söyledi.

Bölgedeki çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Altepe, “Ulaşılabilir Bursa hedefiyle ulaşım çalışmalarımızı bir bir hayata geçiriyoruz. Buradaki çalışmalar da 3 veya 4 ay gibi kısa sürede tamamlanacak. Odunluk bağlantı yolu ve köprü, bölgedeki trafik akışını önemli oranda rahatlatacak. İhalelerin yapılmasının ardından müteahhit firmaya yerler teslim edilecek ve inşaat çalışmaları başlayacak. İnşaatı kısa zamanda bitirerek hemen Hüdavendigar Parkı´nın güneyine de Odunluk Köprüsü’nü açmış olacağız. Böylelikle, bölgenin yıllardır konuşulan ulaşım problemlerinden biri daha çözüme kavuşmuş olacak” diye konuştu.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.