Web Sitemize Hoşgeldiniz, 06 Aralık 2019

Dikkat Eksikliğine Ne İyi Gelir? Kısaca


Şimdiki Yazımızda Dikkat Eksikliğine Ne İyi Gelir? Konusundan Bahsedeceğiz

Dikkat eksikliği çocuklarda sıkça görülen bir durumdur. Dikkat eksikliği kişinin özellikle sevmediği işlere odaklanamama, sevdiği işlere ise aşırı odaklanma kusurudur.

Duyu organlarından bazılarında veya birinde problem olması, genetik faktörler, motivasyon eksikliği, düzensiz uyku ve düzensiz beslenme gibi durumlar çocuklarda dikkat eksikliğine neden olabilir.

Dikkat eksikliği sorununun çözümü için beslenme ve uyku düzenine dikkat edilmesi gerekir. Bunun yanında uzman psikologlar yardımıyla bilişsel-davranışçı terapi uygulanabilir. Dikkat eksikliği problemi olan hastada farkındalık yaratılabilir ve çeşitli görev listeleri ile alışkanlıkları yönetilebilir.

Sağlıklı bir beslenme programında önemli rol oynayan sebze ve meyveler vitamin, mineral eksikliğinden kaynaklanan dikkat eksikliği ve kronik yorgunluk tedavisine yardımcı olabilir.

Özellikle dikkat eksikliği bulunan çocuklar aşırı şekerli kola, şekerleme, tatlı gibi hazır gıdalar yerine mineral ve vitamin bakımından zengin, yüksek besin değerleri bulunan sebzeleri tüketmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Sizler de Dikkat Eksikliğine Ne İyi Gelir? Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.