Web Sitemize Hoşgeldiniz, 09 Aralık 2019

Doğal Güzelliğiyle Tanınan Şehirlerimiz Nelerdir?


Şimdiki Yazımızda “Doğal Güzelliğiyle Tanınan Şehirlerimiz Nelerdir?” Konusundan Bahsedeceğiz

Bütün şehirlerimiz eşsiz güzelliktedir. Ancak, bazı şehirlerimiz doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadırlar. Bu şehirlerimiz;

İSTANBUL: Ülkemizin en kalabalık ve en modern şehirlerinin başında gelen İstanbul, doğal güzellikleriyle de ön plandadır. İstanbul Boğazı: Asya ve Avrupa topraklarının arasında çekilmiş bir sınır olan İstanbul Boğazı, Karadeniz ve Marmara sularının birleştiği noktadır. Eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Belgrad Ormanları: İstanbul şehrinin kuzey bölgesinde yer alan Belgrad Ormanları meşe, gürgen, kayın ve kestane ağaçlarıyla çevrilidir. Piknik yapmak ve stresten kalmak isteyenler için eşsiz bir doğal alandır. Haliç Nehri: Avrupa kısmını ikiye ayıran bir iç liman olan Haliç Nehri, coğrafi konumu ve doğal güzelliği ile her zaman çok önemli bir konuma sahiptir. Buna benzer birçok güzelliği barındıran İstanbul, yerli ve yabancı turistlerin rağbet ettiği bir şehrimizdir.

NEVŞEHİR: Olağanüstü güzellikte tarihi ve doğal değerlere sahip olan bir Anadolu şehridir. Nevşehir denince akla ilk gelen elbette Kapadokya bölgesidir. Kapadokya, Nevşehir il merkezi olmak üzere Aksaray, Kayseri ve Niğde illerine de uzanan geniş toprakları kapsamaktadır. Dünya’da benzersiz bir jeolojiye sahip olan Kapadokya bölgesi, tarih ve kültürel değerleriyle turizm açısından Türkiye‘nin en popüler bir destinasyonlarındandır.

DENİZLİ: Horozları ile ünlü Denizli zengin bir tarih ve kültüre sahiptir. Denizli, Hierapolis ve Laodikeia, Tripolis, gibi antik kentleri, kaplıcaları ve dünyada eşi olmayan travertenlere sahip Pamukkale ile görülmesi gereken bir turizm merkezidir.

Ülkemizde en çok yerli ve yabancı ziyaretçi alan ören yeri konumunda. Menderes Nehri Vadisi’nde, doğal bir sit alanı olan Pamukkale, bembeyaz travertenleriyle ziyaretçilerini bir gelin gibi karşılıyor. Nadide bir şaheser olan Pamukkale, Denizli il sınırları içerisinde ve kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

TRABZON: Trabzon denince akla muhteşem bir doğal güzelliği sahip olan Uzungöl gelir. Trabzon’a bağlı olan Uzungöl son zamanlarda bir gölden çok etrafına yapılan duvarlarla devasa bir havuzu andırsa da hala güzelliğini korumaktadır. İsviçre köylerini ya da Arjantin’in turistik bölgesi Barriloche’yi andıran Uzungöl, Türkiye’nin diğer bölgelerinden çok daha farklı bir mimariye ve doğaya sahiptir.

ADIYAMAN: Adıyaman denince akla Nemrut Dağı gelir. Nemrut Dağı, Adıyaman’ın Kahta ilçesi yakınlarında bulunan bir doğal güzelliktir. 2.150 metre yüksekliğinde olan Nemrut Dağı, Toros Dağları içinde bulunur. 1988 tarihinde milli park olarak ilan edildi. Tarihi açıdan benzersiz olan Nemrut Dağı’nın en büyük özelliği 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesine alınmıştır.

MUĞLA: Güney Ege’nin maviyle yeşilin buluştuğu noktalarında büyüklü küçüklü sayısız koya sahip Muğla, bin 484 kilometre kıyı uzunluğuyla dünyanın dört bir yanından gelen turistlere evsahipliği yapıyor.

Eşsiz koyları ile teknelerin de vazgeçilmez rotası olan Muğla, Gökova Körfezi’ndeki Akyaka, Kandilli Koyu, Karacasöğüt, Lacivert Koy, İnce Kum Plajı ve Sedir Adası ile Marmaris Körfezi, Dalyan Kanalı, Köyceğiz Gölü ve İztuzu Plajı’nın manzarasıyla büyülüyor.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. anonim dedi ki:

  bence süppppppppppppper kısa da değil uzunda

 2. Tuğba dedi ki:

  Ben Trabzonu yazdım.Bu arada hepsi çoooook güzel. Tek kelimeyle MUh-TE-ŞEM

 3. Fatma dedi ki:

  Çok iyi çok işimi yaradı ??

 4. Yavuz Selim dedi ki:

  Güzel ama biraz uzun , kısaltılabilir

 5. İlknur dedi ki:

  Gerçekten hem çok güzel hem de çok komik

  1. Tuğba dedi ki:

   Aynen öyle

 6. Kdlm dedi ki:

  Evet öyle herkes haklı?☺????????

 7. yağmur dedi ki:

  çok iyi çok işime yaradı ödevim için??

 8. Anonim dedi ki:

  çok iyi çok işime yaradı ödevim için??

 9. Nrcn dedi ki:

  Çok güzelde rize de olsa olmazmiki ne güzel rizeee ❤❤❤❤

 10. S............. T................ dedi ki:

  Ne saçmalıyonuz

 11. Anonim dedi ki:

  çok güzelmiş

  1. sanane dedi ki:

   ya yürügit bırak numara yapmayı

   1. deden dedi ki:

    yalan mı çok güzel

    1. berrin dedi ki:

     Dede ellerinden opuyom

   2. Anonim dedi ki:

    Sen şapşalmısın?

  2. berra dedi ki:

   güzel olmuş bencede öyle ben yazdım ödevdi

   bencede öyle

   güzel olmuş

   1. İlknur Özmen dedi ki:

    Aynen

   2. Damla Gül durnaoğlu dedi ki:

    Çok güzel valla bende yaptım

  3. Anonim dedi ki:

   Bence demek

 12. kulkedisi dedi ki:

  istanbulu vermemisiniz bu yuzden hic birini yazmadım istanbulun neyi eksik yuhhhhhhhhhh ve antalya bu neya diyenler vardır,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, yazamıycam elim yoruldu ayAYAY cooooook yoruldum ne odevmis

  1. pınar ecrin dedi ki:

   ödev yapmassan yapma allahallah

   1. Anonim dedi ki:

    sence buna öğretmen ne cevap verir ama orasını Allah bilir yapmada ne oluyo

  2. Anonim dedi ki:

   istanbulu vermişler yanlız

  3. SEBAHATTİN Bayrak dedi ki:

   Sana ödev yap diyen yok

  1. İlknur dedi ki:

   Gerçekten güzeeeeeeeel

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.