Web Sitemize Hoşgeldiniz, 09 Aralık 2019

Doğru Sözlü ve Güvenilir Olmak İle İlgili Ayetler


Şimdiki Yazımızda Doğru Sözlü ve Güvenilir Olmak İle İlgili Ayetler Konusundan Bahsedeceğiz

Doğru Sözlü Olmakla İlgili Ayetler

“Öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Beraberindeki tövbe edenler de dosdoğru olsunlar. Hak ve adalet ölçülerini aşmayın. Şüphesiz O, yaptıklarınızı hakkıyla görür.” (Hud Suresi, 112. ayet)

“Yalanı, ancak Allah’ın âyetlerine inanmayanlar uydurur. İşte onlar, yalancıların ta kendileridir.”(Nahl Suresi, 105. Ayet)

“Şüphesiz Müslüman erkeklerle Müslüman kadınlar, Mü’min erkeklerle Mü’min kadınlar, itaatkar erkeklerle itaatkar kadınlar, doğru erkeklerle doğru kadınlar, sabreden erkeklerle sabreden kadınlar, Allah’a derinden saygı duyan erkekler, Allah’a derinden saygı duyan kadınlar, sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkeklerle oruç tutan kadınlar, namuslarını koruyan erkeklerle namuslarını koruyan kadınlar, Allah’ı çokça anan erkeklerle çokça anan kadınlar var ya, işte onlar için Allah bağışlanma ve büyük bir mükafat hazırlamıştır.” (Ahzab Suresi, 35. Ayet)

“İman edenler ancak, Allah’a ve Peygamberine inanan, sonra şüpheye düşmeyen, Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenlerdir. İşte onlar doğru kimselerin ta kendileridir.”(Hucurât Suresi, 15. Ayet)

Güvenilir Olmakla İlgili Ayetler

“Eğer yolculukta olur da bir yazıcı bulamazsanız, o zaman alınmış rehinler yeterlidir. Eğer birbirinize güvenirseniz kendisine güvenilen kimse emanetini (borcunu) ödesin ve Rabbi Allah’tan sakınsın. Bir de şahitliği gizlemeyin. Kim şahitliği gizlerse şüphesiz onun kalbi günahkârdır. Allah yaptıklarınızı hakkıyla bilendir.”(Bakara Suresi, 283. Ayet)

“Yine onlar ki, emanetlerine ve verdikleri sözlere riâyet ederler.”(Mü’minûn Suresi, 8. Ayet)

“Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Doğrusu Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor! Şüphesiz ki Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.”(Nisâ Suresi, 58. Ayet)BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. İdal 04 dedi ki:

  Cok güzel teşekkür ediyorum

 2. Rümrüm dedi ki:

  Çok güzel???

 3. Beyhan dedi ki:

  çok iyi beğendim

 4. Anonim dedi ki:

  olumlu nice

 5. Mine ayşe dedi ki:

  İyi güzel sevdim

 6. @_anonim__sozler_ dedi ki:

  Allah razi olsun ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.