Web Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Ekim 2019

Doğu Anadolu Bölgesinde neden nüfus azdır?Doğu Anadolu Bölgesinde nüfusun az olmasının nedeni nedir

Doğu Anadolu Bölgesindeki illerin nüfusunun az olmasının fiziki ve beşeri faktörlere bağlıdır. Bu bölgemiz engebeli ve yüksek bir bölgedir. Yüksek ve engebeli alanlarda ulaşım zor, ekonomik faaliyet alanları kısıtlı olduğu için nüfus azdır.

Ayrıca kan davalarının güdülmesi, terör olayları, iklim şartları, eğitim, sağlık hizmetlerinin yetersizliği Doğu Anadolu’da nüfusun az olmasının nedenlerindendir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. Sözlüğümben dedi ki:

  Doğu Anadolu’da nüfusun az olmasının nedeni oradaki sanayi,ticaret,tarım,hayvancılık vb. Şeylerin dağlar engebeli olduğundan az olmasıdır.

 2. Zaza dro dedi ki:

  Devletin hep üvey evlat muamelesi yapması. Sürekli baskıdan başka bişey görmeyen bir halk olması.. Teşvikte en az pastayı alması.. Vb nufusun az olmasında dahada çoğaltabilirim sebebleri.

  1. izzet demir dedi ki:

   Devletimiz Doğu Anadolu’ya “üvey evlat” muamelesi yapmamakta ve maddi kaynakları da belediyelere ulaştırmaktadır. Ancak mevcut belediyelerin, imkanları halkın hizmetine değil de dış güçlerin hizmetine sunmaları Doğu Anadolu’nun bu hale gelmesinin en önemli sebebidir. Ayrıca, kayyum atanan belediyelere götürülen hizmetleri de hepimiz gördük.

  2. Ramazanmübarek dedi ki:

   nE?

 3. Ceren dedi ki:

  Bence çok iyi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.