Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Aralık 2019

Güzel Söz Söylemenin İnsanlar Arası İlişkilere Katkısını Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız.


Şimdiki Yazımızda Güzel Söz Söylemenin İnsanlar Arası İlişkilere Katkısını Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız. Konusundan Bahsedeceğiz

Güzel sözler en zorlu kapıları açan bir anahtar gibidir. Çünkü güzel sözlerden herkes hoşlanır. İnsanlarla güzel sözlerle konuşulduğunda tesiri büyük olur ve en katı insanlar bile güzel sözler karşısında eriyebilir.

Günlük hayatta kimi zaman insanlarla kötü bir şekilde, kimi zamanda güzel sözlerle konuşabilmekteyiz. Atalarımız “tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır” demişlerdir. Yani güzel sözle ikna edilmesi zor olan kişiler bile kolaylıkla ikna edilebilir. Kötü sözlerle ise insanları ikna etmek çok zordur.

İnsanlarla güzel söz söyleyerek konuşmak ilişkilerin düzelmesine, sevgi ve saygının oluşmasını sağlar. Bu nedenle güzel sözlü insanlardan olalım ki toplumda huzur ve barış ortamı hakim olsun.

Sizler de Güzel Söz Söylemenin İnsanlar Arası İlişkilere Katkısını Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız. Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.