Web Sitemize Hoşgeldiniz, 08 Aralık 2019

Hac İbadetinin İnsanlarda Eşitlik Düşüncesinin Ve Sosyal Kaynaşmanın Gelişmesine Ne Gibi Katkıları Vardır? Tartışınız.


Şimdiki Yazımızda Hac İbadetinin İnsanlarda Eşitlik Düşüncesinin Ve Sosyal Kaynaşmanın Gelişmesine Ne Gibi Katkıları Vardır? Tartışınız.  Konusundan Bahsedeceğiz

Hac, ibadeti insanlarda eşitlik düşüncesini ve sosyal kaynaşmayı olumlu yönde etkilemektedir. Hac ibadetini ifa ederken milyonlarca Müslüman aynı kıyafetleri giyerek dünyalık makamlarını bir kenara bırakıp yan yana gelirler ve ibadetlerini yerine getirirler.

Hacca giden Müslüman, Allah’ın kendisine verdiği vücut sağlığı ve mal zenginliği gibi nimetlerin şükrünü yerine getirmiş olur. Dünyanın dört bucağından hacca gelen Müslümanlar, sayısız manevi kazançlarla dönerler. Diğer ülkelerde bulunan Müslümanların ihtiyaçlarının neler olduğunu öğrenir ve onlarla ticari, sosyal ve kültürel bağlar kurarlar. Bu açıdan hac, uluslararası bir kongre niteliği taşır.

Farklı ırktan, farklı renkte ve fark dilde Müslümanların bir araya gelmeleri kaynaşmalarına vesile olmakta ve Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını sağlamaktadır.

Sizler de Hac İbadetinin İnsanlarda Eşitlik Düşüncesinin Ve Sosyal Kaynaşmanın Gelişmesine Ne Gibi Katkıları Vardır? Tartışınız. Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından BelirtebilirsinizBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.