Web Sitemize Hoşgeldiniz, 10 Aralık 2019

Hastane ve Hekimlerin Günlük Hayatımızdaki Önemi Nedir?


Şimdiki Yazımızda “Hastane ve Hekimlerin Günlük Hayatımızdaki Önemi Nedir? ” Konusundan Bahsedeceğiz

Hastane ve hekimler, günlük hayatımızda çok önemli bir yere sahiptirler. Çünkü hastaneler, hasta insanların hastalıklarının tedavi edildiği, moral buldukları, hayata yeniden kazandırıldıkları yerlerdir.

Hastanelerde hastaları tedavi edenlere doktor ya da hekim denir. TÜİK raporlarına göre ülkemizde 149997 hekim bulunmaktadır. Hekimler, almış oldukları eğitim çerçevesinde hastalara müdahale ederler ve insanları sağlıklarına kavuştururlar. Zorlu bir eğitimden geçen hekimler, insan yaşamındaki en hassas konu olan sağlıkla ilgili tüm donanıma sahiptirler. Sahip oldukları bu donanımı hastalara şifa vermekte kullanırlar.

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) raporlarına göre 2017 yılındaki ile Türkiye’deki toplam sağlık kurumu sayısı 33578’dir.  Kurumlardaki toplam yatak sayısı da 225863’tür. Hastane ve hekimlerin olmaması sağlığımızı olumsuz etkiler. Bu nedenle hastanelere zarar vermemeli, sağlık kurallarına uymalı, ve doktorlara karşı saygıda kusur etmemeliyiz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.