Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Aralık 2019

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Sabırlı Olmasıyla İlgili Bir Örnek Olayı ve Bu Olaydan Çıkardığınız Sonucu Arkadaşlarınızla Paylaşınız.


Şimdiki Yazımızda Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Sabırlı Olmasıyla İlgili Bir Örnek Olayı ve Bu Olaydan Çıkardığınız Sonucu Arkadaşlarınızla Paylaşınız. Konusundan Bahsedeceğiz

Peygamber Efendimiz, karşılaştığı zorluklara karşı sabretmesini bilmiştir. Bir defasında Resûl-i Kibriyâ Efendimiz Hz. Zeyd bin Hârise ile birlikte, gizlice Mekke’den ayrılarak Tâif’e vardı. Orada Sakif Kabilesi ileri gelenleriyle görüşmeye başladı. Onları İslâm dinine dâvet etti. Kavminden muhalefet edenlere, kendisiyle birlikte karşı koymalarını taleb etmek için geldiğini anlattı. Ancak, kaldığı on gün zarfında hiçbir müsbet netice elde edemedi. Üstelik hakaret ve istihza ile mukabele gördü. Türlü türlü ithamlara maruz kaldı.

Taif halkı, Hz. Peygamber’i  taşlamış, ve onu yaralamıştı. O ise Allah’a şöyle dua etmişti:
–Allah’ım halkımı bağışla çünkü onlar (gerçeği) bilmiyorlar.” Peygamberimizin bu tutumu ve Allah’ın yardımıyla bir dönem sonra Taif halkı tümüyle Müslümanların hakimiyetine geçti ve o taş atanların büyük bir bir bölümü İslam’ı kabul etti.

İşte bu örnekte olduğu gibi Peygamberimiz türlü zorluklara karşı sabretmiştir. Bizlerde karşılaştığımız zorlukları imtihan vesilesi bilmeli ve sabretmeliyiz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.