Web Sitemize Hoşgeldiniz, 07 Aralık 2019

Kadın-Erkek İlişkilerinin Seviyeli Olması İçin Bireylerin Hangi Davranışlara Sahip Olması Gerekir? Arkadaşlarınızla Belirleyerek Yazınız.


Kadın-Erkek İlişkilerinin Seviyeli Olması İçin Bireylerin Hangi Davranışlara Sahip Olması Gerekir? Kısaca

Kadın erkek ilişkilerinde bireylerin şunlara dikkat etmesi gerekir;

Kadın erkek ilişkilerinin temelini karşılıklı saygı ve sevgi oluşturur. Kur’an-ı Kerim’de bu durum “Biz, hakikaten insanoğlunu şan ve şeref sahibi kıldık…” ayetiyle ifade edilmiştir. Dolayısıyla insanların bu saygınlığı zedeleyecek söz, tutum ve davranışlardan uzak durması gerekir.

Kadın erkek ilişkilerinde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de mahremiyet kurallarıdır. Kur’an-ı Kerim’in, “Mümin erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar…”ve “Mümin kadınlara da söyle, Gözlerini haramdan sakınsınlar…” ayetleri kadın erkek ilişkilerinde dikkat edilmesi istenilen temel ilkeleri açıklamıştır. Peygamberimiz, kişinin mahremi olmayan kimselere dokunmasını, istismar etmesini ve sömürmesini yasaklamıştır. Peygamberimiz (s.a.v.) de Allah’ın (c.c.) bu emri doğrultusunda sahabisini uyararak kadın ve erkek arasındaki mahremiyet kurallarına uyulmasını istemiştir.(BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.