Web Sitemize Hoşgeldiniz, 18 Ekim 2019

Kendinizi 19. Yüzyılda Bursa’da Yaşayan El Tezgahında Kumaş Üreten Bir dokumacının Yerine Koyunuz.Kendinizi 19. yüzyılda Bursa’da yaşayan el tezgâhında kumaş üreten bir dokumacının yerine koyunuz. Avrupa ülkelerinde başlayıp gelişen Sanayi İnkılabı nedeniyle ekonomik yönden zor günler geçiriyorsunuz. Yaşadığınız zorlukların nedenlerini, içinde bulunduğunuz durumu ve isteklerinizi bir mektupla Osmanlı Devleti’nin yetkililerine anlatmaya karar veriyorsunuz. Nasıl bir mektup yazardınız? Mektubunuzu aşağıdaki noktalı yere yazınız.

AHİLİK KURUMU YETKİLİLERİNE

Bursa’da yaşayan el tezgâhında kumaş üreten bir dokumacı olarak, son zamanlarda Avrupa’dan gelen sanayi ürünlerinden dolayı kazançlarımın iyice düştüğünü sizlere bildirmek isterim. El işçiliği yaparak ürettiğimiz ürünleri maliyeti çok fazla. Bu yüzden ürünlerimiz satılamaz durumda.

Sizden tek bir isteğim var o da bu soruna yardımcı olmanız. Bu konuda Avrupa’dan gelen ürünlere sınırlama getirebilirsiniz veya Avrupa’daki üretim cihazlarının benzerini buraya  getirebilirsiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar sunarım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.