Web Sitemize Hoşgeldiniz, 21 Ekim 2019

Kuran-ı Kerimden Hz. Muhammed ile ilgili 3 ayet meali yazınızKuranda Hz. Muhammed ile ilgili iki ayet meali yazar mısınız

Ahzab Suresi 40. ayette Peygamberimiz ile ilgili “Muhammed, içinizden herhangi bir adamın babası değildir. O, Allah’ın elçisi ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi bilendir.” buyrulmaktadır.

Saff Suresi 9. ayette “Bütün dinlerden üstün kılmak üzere, Peygamberini, doğruluk rehberi Kur’an ve hak din ile gönderen Allah’tır. Şahit olarak Allah yeter. Muhammed, Allah’ın elçisidir. Onun beraberinde bulunanlar, inkârcılara karşı sert, birbirlerine ise merhametlidirler.” buyrulmaktadır.

Son olarak Taha Suresi 99. ayette 20. “(Ey Muhammed!) Sana geçmişin haberlerinden bir kısmını böylece anlatıyoruz. Şüphe yok ki sana katımızdan bir zikir (Kur’an) verdik.” buyrulmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. Hello kitty dedi ki:

  TŞK canım
  Nice yıllara
  ????

  1. Mahinur dedi ki:

   “Bütün dinlerden üstün kılmak üzere, Peygamberini, doğruluk rehberi Kuran ve hak din ile gönderen Allah’tır. Şahit olarak Allah yeter. Muhammed, Allah’ın elçisidir. Onun beraberinde bulunanlar, inkârcılara karşı sert, birbirlerine ise merhametlidirler.” (Fetih, 48/29)

   Lütfen yanlış bilgi vermeyelim.

   Resûl’ünü hidayet ile ve (esasları unutulmuş olan) dînlerin hepsinin üzerine, izhar etmek (açıklayıp doğrusunu ispat etmek) için, Hakk dîn (Allah’ın ezelî ve ebedî olan dîni) ile gönderen O’dur. Ve müşrikler, kerih görseler bile.(Saff/9)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.