Web Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Aralık 2019

Meb Uyumlu Yeni Müfredat 6. Sınıf Kazanım Testleri: Testhocasi.com’da


Test Hocası, 6. Sınıf öğrenciler için yeni müfredat çerçevesinde online kazanım testleri hazırladı. Yeni eğitim öğretim sezonu EBA testleri ile uyumlu olan kazanım testleri, 6. Sınıflar için hem sınavlara hazırlık hem de derslerini pekiştirmek için önemli bir soru bankası niteliğinde.

Test Hocası’nın alıştırma testi formundaki 6. Sınıf kazanım testlerinde; 6. Sınıf Türkçe, 6. Sınıf Matematik, 6. Sınıf Fen Bilimleri, 6. Sınıf Sosyal Bilgiler, 6. Sınıf Din Kültürü, 6. Sınıf İngilizce derslerinden test soruları bulunuyor. MEB kazanım testleri ile tamamen uyumlu olarak tasarlanan bu soruları hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Her öğrenci, Test Hocası’nın sayfalarındaki site içi yönergelere uyarak rahatlıkla soruları çözebilir. 6. Sınıf testlerinin yer aldığı sayfada eğitim öğretim yılı süresince işlenen bütün konular yer alıyor. Öğrenciler, yeni müfredat ve EBA kazanım testleri ile uygun olarak hazırlanan testleri çözerek hem kendini geliştirebilir hem de pratik yapabilir.

6. Sınıf cevaplı çözümlü sorular içeren kazanım testlerinde Türkçe dersi kök ve edatlardan edebi türler ve söz sanatlarına; Din Kültürü temel değerlerimizden İngilizce Life ünitelerine kadar onlarca soru bulunabilir. Soruları çözmek için pratik test çöz uygulamasını takip etmek yeterli. Her sorunun süresi ve zorluk derecesi testin en başındaki alanda görülebilir. Test sonucu da, sorular bittiğinde anlık olarak ekrana yansır. Yanlış ve doğru cevapları tek tek kontrol etme imkanı da veren sistem, öğrencilerin pratik soru çözebilmesi için özel bir algoritma ile tasarlandı.

MEB testleri ile uyumlu Testhocasi.com kazanım testleri, 6. Sınıflara hem nitelik hem de zaman kazandırıyor. Herhangi bir sebeple ders takibi yapamayan öğrenciler, Test Hocası’nın testleri ile ders eksiklerini tamamlayabilir, başarılarını artırabilir, mevcut bilgilerini pekiştirebilir.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. Aylin dedi ki:

    Çok güzel testlerin olduğu bir site ben sürekli ordan çözerim.

  2. Elif dedi ki:

    Çok sevdiğim güzel bir test sitesi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.