Web Sitemize Hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2020

ÖĞRETMENLER GÜNÜ (24 Kasım) Hakkında Bilgi


Bu Sayfada ÖĞRETMENLER GÜNÜ (24 Kasım) Hakkında Bilgiler Paylaştık.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ
(24 Kasım)

          Ulu önder Atatürk’ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanır.

Öğretmenler, öğrencilere ve topluma örnek olan kişilerdir. Onların amacı, topluma yararlı insanlar yetiştirmektir. Öğrencilere hayatta gerekli olan bilgi, beceri ve davranışları öğretmenler kazandırırlar. Onları dürüst, çalışkan, başarılı ve iyi insanlar olarak yetiştirmeye çalışırlar. Büyüklerini saymayı, küçüklerini sevmeyi öğretirler. Vatan, millet ve bayrak sevgisi  kazandırırlar. Öğretmenler bizim vatanımıza, milletimize ve ailemize yararlı insanlar olmamız için çalışırlar. Atatürk “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözleriyle öğretmenlik mesleğinin önemini en özlü şekilde ifade etmiştir.

Yurduna faydalı ve iyi insanlar olmamız, öğretmenlerimizi çok mutlu eder. Bizim için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan öğretmenlerimizi mutlu etmenin en kolay yolu, derslerimize çalışmak ve başarılı olmaktır.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.