Web Sitemize Hoşgeldiniz, 18 Ekim 2019

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Hayatı Kısaca ÖzetiŞimdiki Yazımızda Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Hayatı Kısaca Özeti Konusundan Bahsedeceğiz

Peygamber Efendimiz, 571 yılında Mekke’de doğmuştur. Annesinin adı Amine, babasının adı ise Abdullah’tır. Efendimiz, doğmadan önce babasını kaybetmiştir. Dokduktan sonra dört sene süt annesi Halime’nin yanında kalan Efendimiz annesinin yanına dönmüş ve 6 yaşındayken annesini kaybetmiştir. Daha sonra 8 yaşına kadar dedesinin, 25 yaşında Hz. Hatice ile evlenene kadar da amcası Ebu Talib’in yanında kalmıştır.

25 yaşında Hz. Hatice ile Efendimizin Hz. Hatice’den altı, Hz Mariye’den ise İbrahim isminde bir oğlu olmuştur. Efendimiz,35 yaşlarında iken Kabe hakemliği yapmıştır. 610 yılında ise ilk vahyi almış ve peygamberlikle görevlendirilmiştir. Müşrikler, O’nun peygamberliğine karşı çıkmış, türlü kötülüklere maruz kalan Müslümanlar Medine’ye hicret etmiştir. Hicretten sonra Müslümanlar ile Mekke’li Müşrikler arasında birçok savaş yaşanmıştır. Bu savaşların çoğunu Müslümanlar kazanmıştır.

Efendimiz 632 yılında Medine’de vefat etmiş ve vefat ettiği yer olan Hz. Aişe’nin odasına defnedilmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. semanur dedi ki:

    yeteri kadar bilgi aldım

  2. aaaaaaaaaa dedi ki:

    guzel olmuş tesekurler