Web Sitemize Hoşgeldiniz, 06 Aralık 2019

Rönesans’ın Günümüz Bilimine Etkileri Neler Olmuştur?


Şimdiki Yazımızda Rönesans’ın Günümüz Bilimine Etkileri Neler Olmuştur? Konusundan Bahsedeceğiz

Rönesans birçok alanda Avrupa’nın çağdaşlaşmasını sağlamıştır. Rönesans sayesinde Avrupa insanının yaşantısı modernleşmiş, düşünce yapısı değişmiş, bağnazlık ve cahillikten kurtulmaya başlanılmıştır.

Özellikle matbaanın bulunması ve kullanılması aydınlanma,dogmatik düşüncelerden kurtulmayı sağlamıştır. O dönemde basılan bir çok eserin okunması insanların bilinçlenmesini sağlamıştır.Bu da günümüz bilgi düzeyinin zeminini oluşturmuştur. Yeni kavram ve düşüncelerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Laiklik düşüncesinin temeli atılmış günümüzde sıkça kullanılmakta olan bu kavram o dönemlerde ortaya konulmuştur. Rönesans döneminde ortaya konulan astronomi gibi önemli konularda günümüzde yapılan çalışmalara katkı sağlamıştır.

Hümanizm gibi özgürlükçü akımlar ortaya konulmuş bu da günümüzdeki düşünce sistemlerine katkı sağlamıştır.Tartışma, araştırmadan kabullenmeme ortaya çıkmış bu günümüzde de bu şekilde yansımıştır.

Eleştirel düşüncenin temelleri ortaya atılmıştır. Akıl ön plana çıkmış aklın kullanılmasının ne kadar önemli olduğu ortaya konulmuş günümüze önemli yansımalarda bulunmuştur. Resim,müzik gibi sanatsal faaliyetler artmış o dönemdeki bu yapılanlar günümüzdeki bilgi birikimine de katkı sağlamıştır.

Sizler de Rönesans’ın Günümüz Bilimine Etkileri Neler Olmuştur? Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. beyzasonnefes dedi ki:

  Çok fazla ayrıntı vermemişsiniz

 2. tuçe dedi ki:

  bencede biraz fazla olsaydi daha iyi olurmuş demi

 3. tuçe dedi ki:

  bencede biraz fazla olsaydi daha iyi olurmuş

 4. Busra dedi ki:

  Gerçek ama bu olmadı daha fazla olsaydın bu daha guzel olmuş

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.