Web Sitemize Hoşgeldiniz, 12 Temmuz 2020

Sabırlı İnsanın Özellikleri Nelerdir?


Bu Sayfada Sabırlı İnsanın Özellikleri Nelerdir? Cevabını Paylaştık.

Öz denetimle bağlantılı kavramlardan biri de sabırdır. Sabır, pek çok ahlaki güzelliğin temelini oluşturan bir erdemdir.

Sabırlı insan öfkeyle hareket etmez. Kararlarında aceleci davranmaz. Bir işi yaparken, bir davranışı gerçekleştirirken sonucunu düşünür. İşlerinde, davranışlarında, tepkilerinde ölçülü olur. Böylece sonradan pişman olacağı davranışları yapmaz. Sabırlı kişi, nefsine ağır gelse de ibadetlerine devam eder. Yine nefsi çok arzulasa bile her türlü haramdan uzak durur. İnsanlara anlayışla yaklaşır. Onların kusurlarını affeder.

Sabırlı insan, başına gelen olumsuzluklar karşısında ümitsizliğe ve karamsarlığa kapılmaz. Deprem, sel, yangın gibi felaketlerde, hastalık gibi olumsuzluklar karşısında yıkılmaz. Sabırla bütün zorlukların üstesinden geleceğini bilir. Sabırlı insan, başarısızlıktan yılmaz. Daha çok çalıştığında başarıyı elde edeceği inancıyla sabırla çalışmaya devam eder. Bütün bu özellikler de kişiyi toplumsal hayatta uyumlu bir birey, başarılı ve güçlü bir insan yapar.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.