Web Sitemize Hoşgeldiniz, 08 Aralık 2019

Samuel Morse Hayatı Kısaca Özeti


Şimdiki Yazımızda Samuel Morse’in Hayatı Kısaca Özeti Konusundan Bahsedeceğiz

Amerikalı ressam ve mucit olan Samuel Morse, 1791 yılında Charlestown Massachusetts’te dünyaya gelmiştir. Daha küçük bir çocukken Phillips Akademisi’ne katıldı daha sonra 14 yaşında yüksekokula başladı. Kendini sanata ve çok tanınan bir Amerikan ressam olan Washington Allston’ın öğrencisi olmaya adadı. Yale Üniversitesi’nde iken, Benjamin Silliman ve Jeremiah Day’in elektrik hakkındaki konferanslarına katıldı. Portre resimler yaparak para kazandı. Ondokuz yaşında 1810 yılında Yale Üniversitesi’nden mezun oldu.

Morse, hayatı boyunca birçok icatta bulunmuştur. Bunlardan bazılarının patentini alırken bazılarınınkini alamamıştır.

Samuel Morse bir taşı yada mermeri 3 farklı boyutta yontabilen mermer kesme makinesini icat etti. Morse bunun patentini alamadı, çünkü 1820’de Thomas Blanchard’ın benzer bir icadı vardı. Resim çalışmalarının yanı sıra bilimsel araştırmalarına da devam etti. 1813’te bir yangın söndürme aracının patentini aldı.

Morse, 1837’de elektrikli telgrafı icat etti. Joseph Henry, bugün Princeton Üniversitesi’nde bulunan çalışan ilk prototipi yapmıştı.

Morse, 1832 tarihinde Mors Alfabesini oluşturmuştur.

Morse, 1872 yılında 80 yaşında New York 5 West 22. sokaktaki evinde öldü ve Brooklyn’de bulunan Green-Wood Mezarlığı’na gömüldü.

Sizler de Samuel Morse Hayatı Kısaca Özeti Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. Gs dedi ki:

  Güzelmiş ve fena değil

 2. Halit dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşlar

  1. Gs dedi ki:

   Evet teşekürler?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.