Web Sitemize Hoşgeldiniz, 17 Ekim 2019

Şeytanın kötülüklerinden korunma konusunda kuran mealinden ayetlerŞeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuran ayetlerinin meali 5 tane

Allah, birçok ayette Şeytana uymamamız gerektiğini bizlere öğütlüyor. Bizlerde Allah’ın dediğini yapmalı, şeytanın esiri olmamalıyız. Şeytanın kötülüklerinden Allah’a sığınmalıyız.

Bakara Suresi 168. ayet “Ey insanlar, yeryüzünde olan şeyleri helal ve temiz olarak yiyin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Gerçekte o, sizin için apaçık bir düşmandır.”
Bakara Suresi 208. ayet “Ey iman edenler, hepiniz topluca “barış ve güvenliğe (Silm’e, İslam’a) girin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır.”
Bakara Suresi 168. ve 169. ayetler “Şeytanın adımlarına uymayın. Çünkü o size apaçık bir düşmandır. O, size ancak, kötülüğü, hayasızlığı ve Allah’a karşı bilmeyeceğiniz sözleri söylemenizi emreder.”
Nah Suresi 98-100. ayetler “Haydi, Kur’an okuduğun zaman o kovulmuş şeytandan Allah’a sığın. Gerçek şudur ki, iman edenler ve Rablerine güvenip dayananlar üzerinde onun hiç bir hakimiyeti yoktur. Onun hakimiyeti, ancak onu dost edinenlere ve onu Allah’a eş koşanlaradır”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.