Web Sitemize Hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2020

TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI Hakkında Kısa Bilgi


Bu Sayfada TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI Hakkında Bilgiler Paylaştık.

TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI
(12-18 Aralık)

Her yıl, 12-18 Aralık tarihleri arasında kalan günler, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’dır.  Bu hafta boyunca tutumlu olmanın ve Türk malı kullanmanın faydaları anlatılır. Türk malları tanıtılır. Okullarda bu hafta ile ilgili konuşmalar yapılır. Şiirler okunur. Sergiler açılır.

Tutum, Yatırım

Hiçbir şeyin gereksiz ve ölçüsüz harcanmamasına tutum diyoruz. Tutumlu insanlar, paralarını ve zamanlarını boşa harcamazlar. Mallarının ve eşyalarının kıymetini bilirler. Onları dikkatli kullanırlar, korurlar. Kazançlarının hepsini harcamazlar. Bir bölümünü biriktirirler. Biriktirdiğimiz paralarla para kazanacak işler yapmaya yatırım denir.

Türk Malları

Yurdumuzda yetiştirilen ürünlere ve kendi fabrikalarımızda yapılan mallara Türk malı denir. Bu mallar, Türk malı kelimelerinin baş harfleri olan TM harfleri ile işaretlenir. Türk malları kullanırsak paramız yurdumuzda kalır. Yabancı ülkelere gitmez. Yeni fabrikalar yapılmasında kullanılır. İş yerleri açılır. Böylece ülkemiz daha çabuk kalkınır ve zenginleşirBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.