Web Sitemize Hoşgeldiniz, 15 Aralık 2019

Uygarlığın Gelişmesinde Sanat mı Bilim Mi Daha Önemli?


Simdiki Yazımızda Uygarlığın Gelişmesinde Sanat mı Bilim Mi Daha Önemlidir Konusundan Bahsedeceğiz

Bilim, evrenin, evrendeki olguların ve olayların bir bölümünü ele alıp birtakım yöntem ve deney yolları kullanarak ve gerçeğe, gerçekliğe dayanarak birtakım yasalara ulaşan bilgi yolu, düzenli ve tutarlı bilgiye verilen addır.

Sanat ise, bir duygunun, tasarımın, güzelliğin vb. dışavurumunda, anlatımında kullanılan yöntemlerin tümüne verilen addır.

Uygarlıkların gelişmesinde sanatında biliminde önemli bir etkisi vardır.
Uygarlıklar bilim sayesinde seviye atlamışlardır. Çünkü uygarlıklar bilimsel bilgilerle yeni yerler, yeni buluşlar keşfetmiş ve her bakımdan gelişmişlerdir. Günümüzde telefonla konuşabiliyorsak, televizyon izleyebiliyorsak, hastalıklarla mücadele edebiliyorsak bunların hepsinde bilimin önemli bir rolü vardır.

Uygarlıkların gelişmesinde sanatında etkisi yok değildir. Çünkü, uygarlıklar sanatla beraber yeni eserler ortaya çıkarmış ve daha çok göze hitap etmiştir. Bilim ise akla ve mantığa hitap etmiştir. bu nedenle bilimin uygarlıkların gelişmesinden daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Sizlerde Uygarlığın Gelişmesinde Sanat mı Bilim Mi Daha Önemlidir Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmında BelirtebilirsinizBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Çok teşekkür ederim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.