Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Ekim 2019

Yüksekten Bakmak Etkinlikleri 3. Sınıf Hayat Bilgisi3. Sınıf Sevgi Yayınları 1. Çalışma ve Ders kitabı Cevapları Okul Heyecanım Teması

DERS KİTABI Sayfa 22

Varlıkların gerçek boyutları ile yukarıdan bakıldığındaki görüntü ve boyutları arasında nasıl bir fark vardır? Açıklayınız.
Varlıklar, yukarıdan bakıldığında çok küçük görülür. Mesela, okulun son katındaki sınıftan dışarıdaki arkadaşlarımıza baksak onları küçük bir şekilde görürüz. ancak, yaklaştıkça daha büyük görünürler

Sınıfımızın üstünde uçakla dolaştığımızı düşün. Sıralar ve diğer eşyalar nasıl görünür? Şimdi sınıfımızın krokisini çizelim ve çizdiğimiz krokide sıramızın yerini gösterelim.
Sınıfımın üstünde uçakla uçtuğumu düşündüğümde, sıralar ve eşyalar çok küçük görrdüm hatta göremezdim. Çünkü, okulumun çatısı görmemi engellerdi.

Siz de sınıfınızın ve okulunuzun üstünde uçakla dolaştığınızı düşü¬nün. Neler görüyorsunuz? Gördüğünüz şekilleri defterinize çiziniz.
Okulumun yalnızca çatısını, yeşil alanları görebiliyorum. Arkadaşlarımı göremiyorum.
Okulunuzun krokisinde sınıfınızın yerini, sınıfınızın krokisinde sıranızın yerini gösterebilir misiniz? Çizimler yaparak gösteriniz.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 21

Okulunuzun ve sınıfınızın krokisini aşağıdaki alanlara çiziniz. Sınıfınızın krokisi üzerinde sıranızın yerini işaretleyiniz.

Okul Krokisi Örnek

Sınıftaki yerim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.